English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه | امروز: دوشنبه ١٦ تير ١٣٩٩
-->


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه آسیب شناسی مدیریت مراقبت HIV / AIDS در نظام شبکه

جلسه هماهنگی و آسیب شناسی مدیریت مراقبت HIV / AIDS در نظام شبکه با حضور مدیران شبکه بهداشت درمان و روسای مراکز بهداشت شهرستان های ارومیه، بوکان، پیرانشهر، سلماس، ماکو، میاندوآب، مهاباد و نقده  در سالن اجتماعات حوزه معاونت بهداشت مورخه 98/5/20 برگزار گردید.

در این جلسه دکتر انتظار مهدی معاون بهداشت دانشگاه ضمن تشکر از مدیران در اجرای مطلوب طرح کنترل فشار خون، ارکان برنامه استراتژیک ایدز را به حاضران تبیین نموده و اظهار داشت علیرغم سپری شدن بیش از ربع قرن از شیوع و بروز بیماری در کشور هنوز هم در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی دچار مشکل هستیم و در حالیکه دنیا پایان اپیدمی ایدز را جشن می گیرد ما در بیم افزایش موارد آلودگی در زنان و کودکانمان می باشیم. ایشان ضمن بر شمردن برخی مشکلات اجرایی به ضعف جدی در تعیین مخاطبان برای انجام تست سریع و ضرورت خدمات تشخیصی متمرکز تاکید نمودند.

در ادامه گزارشی از وضعیت بیماری در جهان – ایران  - استان و اجزای چهارمین برنامه استراتژیک کشوری ایدز ( 98-94 ) با ذکر اهداف ( 5 هدف) و راهبرد ها ( 11 راهبرد) و چشم انداز نهایی به حاضران ارائه گردید.

در ادامه جلسه محور های گزارش تحلیلی مدیریت مراقبت HIV / AIDS شهرستان ها و استان به شرح ذیل مورد بررسی قرار گرفت:

1- ارائه برآورد آماری از جمعیت کلیدی گروه های هدف برنامه مراقبت HIV / AIDS به تفکیک شهرستان ها

2- ارائه گزارش مقایسه ای کشوری – استانی از روند تشخیص موارد بروز بیماری در طی سال های 97-1390

3- روند انجام تست سریع و توزیع تست های انجام شده در گروه های هدف به تفکیک شهرسستان ها

4- تحلیل آماری روند تست های تشخیص سریع به تفکیک محل انجام تست در سطح استان و شهرستان ها

5- تحلیل آمار پذیرش مراجعین در مراکز و پایگاه های مشاوره بیماری های رفتاری

6- ارائه آماری از وضعیت شاخص های بالینی درمانی بیماران مبتلا به ایدز

سپس در خصوص محور های گزارش مدیران شبکه و روسای مراکز نکته نظرات خود را بیان نموده و در پایان مقرر گردید برنامه عملیاتی مداخله ای در چهار چوب انتظارات برنامه استراتژیک چهارم و پوشش نقاط ضعف توسط شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها تدوین و در اسرع وقت به مورد اجرا گذاشته شود. همچنین در این خصوص  مقرر گردید هماهنگی های استانی جهت اجرای پایگاه های دیده وری در زندان های سراسر استان و پزشکی قانونی بر اساس تفاهمات ملی توسط معاونت بهداشت مورد پیگیری و اهتمام قرار گیرد.


 


١٢:٢٦ - سه شنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٢٥٩٠٩    /    تعداد نمایش : ١١٦