English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه | امروز: سه شنبه ١٦ خرداد ١٤٠٢
-->


  چاپ        ارسال به دوست

اختتامیه برنامه فرهنگی زرسا و هفته ملی جوانی جمعیت در ارومیه برگزار شد.

 

اختتامیه رویداد زرسا و  هفته ملی جوانی جمعیت یکم خردادماه سالجاری با حضور دکتر ولی زاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، دکتر اختری مشاور و مدیر کل امور بانوان و خانواده وزارت کشور، آقای ابراهیمی معاون سیاسی اجتماعی استانداری و خانم الهامی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری در تالار مرکزی ارومیه برگزار شد.

رضا ابراهیمی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی در بخشی از این برنامه اشاره نمود که در موضوع فرزندآوری انجام کارهای فرهنگی یک نیاز ضروری است  و باید فرهنگ سازی برای این نسل و نسل های آینده صورت گیرد ایشان ادامه دادند برای عبور از بحران جمعیت دیگر داشتن  2فرزند کافی نیست.ایشان در ادامه از برخی از سازمانهایی که در این امر مشوق هایی برای عموم مردم در نظر گرفته بودند تشکر نمودند.

دکتر محمدامین ولی‌زاد در این برنامه اظهار کرد رویداد فرهنگی زرسا توسط دانشگاه علوم پزشکی و مشارکت استانداری، ادارات، دانشگاه‌ها و رسانه‌ها از فروردین تا اردیبهشت ماه سال جاری  آغاز و ادامه داشت.

وی در ادامه هدف از اجرای این رویداد را  ترویج بارداری و لزوم ترغیب افراد جامعه نسبت به اهمیت به مقوله جوانی جمعیت اظهار نمود.

ایشان به اهمیت رسانه های برای تقویت بنیاد خانواده اشاره کرده و به اظهار امیدورای کردند که این رویداد در سال بعد به عنوان یک رویداد ملی در سراسر کشور اجرایی گردد.

الهامی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری نیز ضمن تشکر از همه برگزار کنندگان این رویداد مهم اظهار کرد این رویداد در دوبخش دولتی و مردمی برگزار شد و امید است با دغدغه مند کردن آحاد مردم و توجه به کاهش جمعیت آمار ازدواج و فرزند آوری در استان را بالا رود.

دکتر اختری مشاور وزیر و مدیرکل امور بانوان وزارت کشور در آیین اختتامیه رویداد زرسا اظهار داشت: امروز در یک بحران جمعیت قرار داریم و همه باید پای کار باشند. در منطقه ای همچون آذربایجان غربی می تواند یک الگویی برای سایر مناطق کشور باشد‌. موضوع جوانی جمعیت باید در همه ایام و سالهای آتی مورد توجه قرار گیرد تا جوانی جمعیت و لبیک به فرمان رهبری را در ایران جوان داشته باشیم.

ایشان در ادامه به جایگاه مادر در اسلام و قرآن کریم اشاره کردند.

پایان بخش برنامه اهدای جوایز به برگزیدگان این رویداد فرهنگی بود و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ارومیه موفق به کسب مقام اول در بخش دستگاه های اجرایی و رویداد جایزه ملی جوانی جمعیت شد.
١٣:٢٥ - چهارشنبه ٣ خرداد ١٤٠٢    /    شماره : ٥٣٢٤٥    /    تعداد نمایش : ٤٩