English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه | امروز: جمعه ٢٠ تير ١٣٩٩
-->


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه هماهنگی های اجرایی الزامات بهداشتی کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا در حوزه ها و کانون های برگزاری آزمونهای مدارس

 

جلسه هماهنگی های اجرایی در برگزاری آزمون های نهایی پایه دوازدهم سراسر استان با حضور محمدی مدیر کل آموزش و پرورش استان، دکتر انتظار مهدی رئیس مرکز بهداشت استان و معاونین ادارات کل آموزش و پرورش و مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها و روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق 24 گانه شهرستان های تابعه بهمراه کارشناسان برنامه در تاریخ 99/3/08 در محل معاونت بهداشت دانشگاه برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا معاون بهداشت دانشگاه دکتر انتظار مهدی ضمن خوش آمد گویی و بیان تاریخچه ای از وقوع اپیدمی بیماری کووید 19 در جهان، کشور و استان و اهمیت حفظ و اجرای پروتکل های بهداشتی در کنترل بیماری به تاثیر رعایت اصول بهداشتی در مدارس و محل های برگزاری آزمون ها پرداخته و خاطر نشان کرد که فرهنگ سازی مبانی بهداشت فردی و تنفسی در بین دانش آموزان و اجرای دقیق پروتکل های تنظیم شده تنها راه قطع زنجیره انتقال بیماری مخصوصا در قشر بزرگ دانش آموزان می باشد. ایشان در پایان از همکاری صمیمانه مدیر کل آموزش و پرورش استان و سایر همکاران ایشان صمیمانه تشکر نموده و روحیه همکاری و همدلی بین دستگاه ها را از اساسی ترین راهبرد های مدیریت مطلوب بیماری ذکر کردند.

در ادامه مدیر کل آموزش و پرورش استان ضمن تبریک عید سعید فطر در خصوص لزوم همکاری بخش های بهداشت و درمان و آموزش و پرورش در مقابله با این بیماری که یک واقعیت همراه ما شده است، اشاره نموده و باز طراحی زندگی با وجود و حضور ویروس کرونا در سایه آموزش، توانمند سازی و آگاه سازی جامعه توسط کارکنان نظام سلامت و معلمین مدارس را از اصلی ترین عوامل کنترل بیماری دانستند. محمدی در ادامه به نقش دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت در کنار جامعه پزشکی در آموزش و فرهنگ سازی رفتار های سالم و بهداشت فردی برای خانواده ها اشاره نمودند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت کار های انجام گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی در کمتر استانی اجرا شده است و تا امروز باعث سرافرازی استان شده است و با یک کار جهادی دیگر در عرصه مقابله با کرونا از این بعد هم سرفراز خواهد ماند و سرافراز تر خواهد شد.

ایشان در پایان ضمن اشاره به نکات اجرایی اساسی در بازگشایی و برگزاری آزمون ها در مدارس، از کلیه روسا ادارات آموزش پرورش و مدیران شبکه که در این مدت همکاری تنگاتنگی با یکدیگر داشته تشکر و قدر دانی نمودند.

جلسه با تبیین مفاد دستورالعمل الزامات بهداشتی کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا در حوزه ها و کانون های برگزاری آزمون های مدارس و دانش آموزان توسط مدیر گروه سلامت محیط و کار و مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس ادامه و در پایان همکاران شهرستان های تابعه سوالات خود را در نحوه برگزاری آزمون ارائه و پاسخ های لازم را دریافت نمودند.١٥:٣٠ - پنج شنبه ٨ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ٣١٠٧٩    /    تعداد نمایش : ٨٤