English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه | امروز: چهارشنبه ١٨ تير ١٣٩٩
-->


  چاپ        ارسال به دوست

سومین جلسه کمیته دانشگاهی پیشگیری از اقدام به خودکشی

در تاریخ 1398/07/14سومین جلسه کمیته دانشگاهی پیشگیری از اقدام به خودکشی در محل معاونت بهداشت با حضور دکتر حمیصی رییس اتاق فکر دانشگاه، معاون بهداشت، ریاست مرکز آموزشی درمانی رازی، فوکال پوینت علمی برنامه های سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد و سایر اعضای کمیته برگزار شد.

در این جلسه، ابتدا دکتر انتظار مهدی در مورد طرح تقسیم کار ملی پیشگیری از آسیب های اجتماعی 18 گانه که توسط شورای اجتماعی کشور ابلاغ شده بود توضیحاتی را ارئه فرمودند و خاطر نشان شدند که خودکشی یکی از این آسیب ها می­باشد که تولیت آن به صورت مستقیم به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی واگذار شده است. همچنین در زمینه اهمیت پیشگیری از اقدام به خودکشی توضیحاتی را ارائه نمودند.

در ادامه دکتر کریمی، مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد به ارائه گزارش تخصصی در مورد آمار و وضعیت خودکشی در جهان، ایران و استان پرداختند و اقدامات انجام شده حوزه بهداشت در مورد پیشگیری از خودکشی را ارائه نمودند. همچنین در این گزارش بسترهای همکاری معاونت های مختلف دانشگاه در زمینه پیشگیری از اقدام به خودکشی بیان شد.

شرکت کنندگان در جلسه به تبادل نظر و تحلیل آمارهای موجود پرداخته و نقاط قوت و ضعف برنامه را بررسی نموده و راهکارهای کارشناسی لازم را در زمینه پیشگیری از خودکشی ارائه نمودند و مقرر گردید در مورد ثبت اطلاعات افراد اقدام کننده به خودکشی همکاری بیمارستان ها با ستاد مرکز بهداشت شهرستان بیشتر گردد، همچنین نظام مراقبت های اولیه بهداشتی تمرکز بیشتری بر روی اقدام به خودکشی داشته باشند.

 


٠٨:٣٢ - سه شنبه ١٦ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٦٧١٩    /    تعداد نمایش : ٩٥