English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه | امروز: سه شنبه ٠٨ آذر ١٤٠١
-->


  چاپ        ارسال به دوست

اولین مجمع سلامت شهرستان ارومیه برگزار شد.

 

اولین مجمع سلامت شهرستان ارومیه با شعار "عدالت در سلامت با مسئولیت پذیری و مشارکت اجتماعی و با هدف مطالبه گری و حمایت طلبی سایر سازمانها با حضور فرماندار ارومیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی، معاون بهداشت دانشگاه، مدیر سازمانهای مردم نهاد، رئیس مرکز بهداشت شهرستان ارومیه و سایر روسا و مدیران سازمانهای ذیربط استانی در تاریخ 24 آبان ماه سال جاری در سالن EDC دانشگاه برگزار شد.

افتتاحیه این جلسه با پخش کلیپی از تجلیل مقام معظم رهبری و ریاست دانشگاه علوم پزشکی از مقام شامخ شهیدان مبارزه با بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت.

در ابتدای جلسه دکتر ولی زاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین به اهمیت رویکرد اجتماعی به سلامت در کلیه قوانین در راستای ارتقای سلامت مردم اشاره نمودند و نهادینه سازی، مسئولیت پذیری و پاسخ دهی را از اهداف مجمع سلامت دانستند. ایشان با ذکر این نکته که توسعه پایدار، مشارکت اجتماعی همه سازمانها و مردم را می طلبد؛ به تشکیل این مجامع در کلیه شهرستانها اشاره نمودند.

در ادامه دکتر عماری فرماندار و رئیس مجمع سلامت شهرستان ارومیه در خصوص اهمیت مسئولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی در امر سلامت و تبادل دانش و گفتمان سازی در بحث تولید و صیانت در امر سلامت بیان نمودند.

در ادامه دکتر فتحی رئیس مرکز بهداشت شهرستان ارومیه و دبیر مجمع سلامت شهرستان برگزاری این جلسه را بزرگترین رویداد سلامت شهرستان برشمردند و سپس شمای کلی وضعیت سلامت شهرستان و اهم چالش های سلامت و انتظارات از سازمانها و ارگانهای متولی و ذیربط اشاره نمودند.

جلسه با ارائه توضیحاتی در خصوص موارد پیش گفت با سایر مدیران و روسای سازمانهای مدعو ادامه یافت.

دکتر ریخته گر معاون بهداشت دانشگاه نیز ضمن تشکر از حضور و مشارکت کلیه مدعوین و سازمانها در امر کنترل بیماری کووید 19 و اهمیت برنامه جوانی جمعیت اشاره و به جمع بندی مطالب پرداختند.

پایان بخش جلسه، قرائت بیانیه پایان مجمع و تقدیر از سازمانهای همکار بود.

 

 


٠٩:٣٥ - چهارشنبه ٢٥ آبان ١٤٠١    /    شماره : ٤٨٣١٤    /    تعداد نمایش : ٤٨