English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه | امروز: يکشنبه ٠٢ آبان ١٤٠٠
-->


  چاپ        ارسال به دوست

روزمان را با یک لیوان شیر آغاز کنیم

 

در کشور ما متوسط سرانه مصرف شیر در حدود نصف مصرف جهانی است و یکی از دلایل آن فرهنگ و عادات غذایی جامعه است . 

نتایج مطالعات بررسی مصرف غذایی خانوارهای کشور نشان داده است که 90 درصد از خانوارهای کشور با کمبود دریافت کلسیم مواجهند . آمارها نشان می دهد از هر دو زن و از هرسه مرد بالای 40 سال کشور یک نفر به پوکی استخوان شدید مبتلا هستند . بطور متوسط سالانه 50 هزار شکستگی استخوان در کشور رخ می دهد که 10 هزار نفر آنها به دلیل عوارض ناشی از شکستگی جان خود را از دست می دهند و ما بقی نیز دچار معلولیت می شوند .

بررسی های انجام شده در خصوص علل زمینه ای موثر در بروز و شیوع بیماری های شایع نشان می دهد که مصرف انواع لبنیات کم چرب می تواند از بروز پوکی استخوان ، بیماری های قلبی عروقی ، سکته ، فشارخون بالا و برخی از انواع سرطان ها (کولورکتال  و تخمدان و .... )پیشگیری کند .

 شیر و فرآورده های آن حاوی کلسیم ، پروتئین ، فسفر ، ویتامین B12 ، ویتامین B2 ، وسایر مواد مغذی بوده و در حقیقت بهترین منبع تامین کننده کلسیم مورد نیاز بدن است . کلسیم موجود در شیر به راحتی جذب می شود ومی تواند نقش مهمی در تنظیم فشار خون داشته  وسبب استحکام استخوان ها ( بویژه در دوران کودکی و نوجوانی که توده استخوانی در حال شکل گیری است) شود .

بنابراین با کاهش مصرف شیر و فرآورده های آن ، سفره خانوارها از امنیت غذایی برخوردار نبوده و می تواند بجای تامین ، تهدید کننده سلامت باشد . براین اساس برنامه ریزی جهت فرهنگسازی افزایش مصرف شیر و فراورده های آن ، بایستی به عنوان یک ضرورت مورد توجه قرارگیرد .

گروه بهبود تغذیه و جامعه

 


١٣:٠٨ - شنبه ١٠ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٨٩٥    /    تعداد نمایش : ٧٤