English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه | امروز: يکشنبه ٠٢ آبان ١٤٠٠
-->


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر عبدالهی رئیس تیم پایش عملکرد وزارت بهداشت:

 

عملکرد گام پنجم بسیج ملی مقابله با کووید 19 (برنامه واکسیناسیون) استان آذربایجان غربی توسط تیم 7 نفره وزارت بهداشت به ریاست خانم دکتر عبدالهی مورد ارزیابی و پایش قرار گرفت. جلسه پایانی و گزارش ارزیابی های این پایش 5 روزه که از سراسر استان انجام گرفت در سالن کنفرانس حوزه معاونت بهداشت به ریاست دکتر محبی جانشین رئیس دانشگاه در قرارگاه دانشگاهی کنترل و مراقبت از بیماری کووید 19 ، دکتر عبدالهی مدیر کل دفتر بهبود تغذیه و جامعه وزارت بهداشت و رئیس تیم پایش، دکتر انتظار مهدی معاون بهداشت دانشگاه و اعضای تیم پایش و کارشناسان و مسئولان اکیپ های سه گانه همراه تیم پایش تشکیل گردید.

خانم دکتر عبدالهی در ابتدای جلسه اذعان نمودند: در سراسر استان ، همه ی نیرو های دخیل در امر واکسیناسیون، مسلط، آگاه و آشنا به وظیفه خود بوده و به نحو احسن به واکسیناسیون مبادرت می کردند که این امر به معنی مدیریت انسجام یافته در جای جای استان می باشد و برایند این تلاش و مدیریت عالمانه دانشگاه، معاونت بهداشت و مدیران شهرستان های تابعه, انگیزش و تلاش شبانه روزی بدون هرگونه توقع و ارائه خدمات واکسیناسیون بالاتر از حد استاندارد در اقصی نقاط استان برای مردم می باشد.

ایشان در ادامه به مناسب بودن فضا های فیزیکی مراکز تجمیعی واکسیناسیون اشاره نموده و خاطر نشان کردند بجز دو سه مرکز که بایستی به محیط و فضای فیزیکی آنان بیشتر توجه شود در سایر نقاط استان مراکز تجمیعی شرایط ایده آلی از لحاظ فضای فیزیکی، تجهیزات و ملزومات داشته و حتی بعضی از آن ها میتواند بعنوان الگو در سطح کشور مطرح شود. مدیر کل دفتر بهبود تغذیه و جامعه وزارت بهداشت در ادامه به کار های ابتکاری که همکاران حوزه بهداشت در سراسر استان انجام داده بودند اشاره نموده و خاطر نشان شدند که با این پتانسیل و علاقه ای که همکاران در ارائه خدمات سلامت دارند و حمایت هایی که معاونت بهداشت دانشگاه از آنان می کنند قطعا روند واکسیناسیون در این استان هم بسیار خوب پیش خواهد رفت.


در ادامه جلسه سایر کارشناسان اعضای تیم پایش به بیان نظرات خود در خصوص روند واکسیناسیون در استان از جمله :

- رضایت مندی مطلوب دریافت کنند گان واکسن در سراسر استان که ناشی از حفظ کرامت مردم در حین ارائه خدمت و کیفیت کار بالا بر اساس استاندارد های وزارتی بود.

- میانگین زمان دریافت خدمت در مراکز تجمیعی حدود 10 الی 15 دقیقه بوده که بسیار ارزشمند و عالی می باشد که ناشی از مدیریت یکپارچه حاکم در استان و آموزش کامل تمامی نیرو های ارائه دهنده خدمت در هر سطح می باشد.

- همزمانی ثبت الکترونیک و نزریق واکسن که مورد تاکید مقام عالی وزارت می باشد در این استان در حد مطلوب انجام  می باشد.

- استفاده از تجهیزات زنجیره سرما و توجه به درجه حرارت یخچال های نگهدارنده واکسن مطلوب ارزیابی گردید هر چند نیاز به توجه بیشتر و حساسیت تیم های پایش شهرستان در حین ارزیابی های محیطی دارد.

- پوشش واکسیناسیون در مناطق روستایی بعضی از شهرستان های جنوب و شمال استان نیاز به ارتقا داشته که انتظار میرود با استفاده از هماهنگی و پتانسیل بین بخشی از جمله مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور روحانیون بخصوص در جنوب استان و رسانه های جمعی از جمله صدا و سیمای مرکز استان و مهاباد، جهت اصلاح باور های نادرست اقدام گردد.

- دانش و مهارت فنی کارشناسی و مدیریتی همکاران معاونت بهداشت در همه گروه های کارشناسی که در امر واکسیناسیون مشارکت همه جانبه دارند بسیار مطلوب بوده و انتقال دانش به سطح شهرستان به خوبی انجام گرفته است.

- اهمیت تریاژ اولیه در ورود به پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون برای جلوگیری از عوارض ناشی از ایمن سازی بسیار مهم می باشد که بایستی بیشتر در این زمینه توجه گردد.

- هیچ نوع قاچاق واکسن از مرز های این استان به سایر نقاط کشور صورت نمیگرد که بسیار جای تشکر و قدر دانی دارد.

- آموزش های صورت گرفته برای عموم مردم و کارکنان و پزشکان مبتکرانه، منظم و با کیفیت بالا صورت گرفته بود که بسیاری از آن ها می توانند بعنوان الگوی کشوری مورد استفاده قرار گیرند.

در ادامه دکتر محبی جانشین رئیس دانشگاه در قرارگاه دانشگاهی کنترل و مراقبت از بیماری کووید 19،  ضمن تشکر و قدر دانی از طرف ریاست محترم دانشگاه از تیم پایش و ارزیابی وزارت متبوع، بر اهمیت پایش و ارزیابی عملکرد سازمانی اشاره و بر بهبود کیفیت ارائه خدمات بر اساس نتایج پایش و رفع نواقص مدیریتی تاکید نمودند.

در پایان جلسه دکتر انتظار مهدی معاون بهداشت دانشگاه با ارائه گزارش مبسوط از روند واکسناسیون از مراحل اولیه آن تا به امروز  و اهم فعالیت های صورت گرفته در استان را برای تیم پایش تشریح و از راهنمایی های مدیریت محترم و اعضای تیم پایش تشکر و قدر دانی نمودند.٠٧:٣٧ - دوشنبه ٢٨ تير ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٦٨٥    /    تعداد نمایش : ٢٢١